/* */

Gönen Belediyesi

Daha önce şehir içene kurulan Gönen Pazarı görüntü kirliliğinin yanında kaçak tezgahların kurulmasına, sağlıksız gıda satışına, hırsızlık olaylarına uygun bir mahal teşkil ediyordu. Tüm bunların yanında pazar kurulan gün olası bir afet durumunda anında müdahaleyi engellediği gibi düşünüldüğünde tehlikenin boyutlarını da arttıracak olması belediye olarak bizleri bu radikal kararı almamıza itti. Ve şimdi 23.900 metrekare kapalı alanı ve toplam 63.000 metrekare alanı ile Türkiye'nin en büyük kapalı pazaryeri olan Gönen Belediyesi Kapalı Pazaryerinde 3'er metrekareden oluşan 1064 peron bulunuyor. 1064 perondan 336'sı sebze-meyve, 336'sı tuhafiye, 84'ü kuru gıda, 84'ü oya ve çeyiz, 84'ü zeytin-peynir, 56'sı züccaciye, 56'sı müstahsil (köylü pazarı) ve 28'i ayakkabıcı olarak kullanılmaktadır.

Oto Parkı için 400 Kamyon Malzeme Kullanıldı.

Gönen Belediyesi Kapalı Pazaryeri için kullanılan dolgu malzemesi yine bölgemizde çıkan ve sağlam bir zemin oluşturan "yapağlı" malzemesinden kullanılmıştır. 400 kamyon malzeme kullanılan bu alanda aynı zamanda Gönen Panayırı da yapılmaktadır.

Çatı Kaplaması Özel Bir Alaşımdan Yapıldı.

Kapalı pazaryerinin çatı kaplama malzemesi poliüretandan yapılmıştır. Özel bir alaşımdan imal edilen bu malzeme içeriden ve dışarıdan sıcak ve soğuk havayı geçirmemesi ile biliniyor. 1 milyon 280 bin YTL' ye mal olan çatı kaplaması yaşanan kar yağışlarında ve yaz sıcaklarında ne kadar doğru bir yatırım olduğunu gösterdi. Tüm bu çalışmalar sonrasında ulaşımı da rahatlatarak çift yönlü yol yapılmıştır.

 

Son değişiklik Pazartesi, 15 Ağustos 2011 07:05

Resim Galerisi

Bu kategorideki diğerleri: Denizkent »